close
تبلیغات در اینترنت
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند,
loading...

مجله نسیم| سرگرمی و تفریحی و عاشقانه مجله نسیم| سرگرمی و تفریحی و عاشقانه و دیدنی و مدل و عکس بازیگران و دیدنی و مدل و عکس بازیگران

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند, آشنایی با شهرها و کشورها

آخرین ارسال های انجمن

محصولات ویژه

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

مجله نسیم بازدید : 42 چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395 : 1:7 نظرات ()

 

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

مجموعه : آشنایی با شهرها و کشورها

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

در این مطلب با فهرست کشورهایی آشنا می‌شویم که سردترین نقاط زمین هستند. مناطقی در کره‌ی زمین وجود دارند که انجام این کارها برای فرار از سرمای فوق‌العاده‌ی آنها، کافی نیست. با ما همراه باشید.

 

گرینلند
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

در طول سال، بیشتر مساحت گرینلند را یخ پوشانده‌ است؛ به همین دلیل نور خورشید تاثیر چندانی در گرم کردن هوای این کشور ندارد. در حالی که متوسط دمای هوا در این منطقه، ۱۰ درجه‌ی سانتیگراد زیر صفر است،

 

این مقدار در زمستان به ۶۵ درجه‌ی سانتیگراد زیر صفر می‌رسد. حتی در گرم‌ترین روزهای تابستان، حداکثر دمای هوا در گرینلند ۸ درجه‌ی سانتیگراد است.

 

ایستگاه تحقیقاتی North Ice در مرکز صفحه‌ی یخی گرینلند دمای منفی ۸۶ درجه‌ی سانتیگراد را نیز ثبت کرده ‌است.

 

قزاقستان
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

بیشتر تابستان‌های قزاقستان، دارای آب و هوای مطبوع و گرمی هستند و متوسط دمای هوا در این ایام در حدود ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد است. اما در فصل زمستان، بارش باران‌های شدید و نامنظم سبب سرد شدن شدید هوا می‌شود.

 

متوسط دمای هوا در زمستان بین -۲۰ تا -۳۰ درجه‌ی سانتیگراد است. در برخی مناطق مانند شهر آستانه (Astana)، دمای هوا به قدری کاهش می‌یابد که خروج از خانه در شب منجر به از‌دست‌دادن انگشت‌های دست و پا بر اثر سرمازدگی می‌شود.

 

مغولستان
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

این کشور که در آسیای مرکزی و بین چین و روسیه قرارگرفته به دلیل داشتن چمن‌زا‌های وسیع و نیز امپراطوری چنگیز خان، شهرت دارد.

 

با وجود اینکه این کشور دارای چشم‌اندازهای بی‌نظیری است اما گردشگران درباره‌ی آب و هوای آن تصور غلطی دارند.

 

متوسط دمای هوای مغولستان در طول زمستان یعنی ماه‌های اکتبر تا آوریل، زیر صفر درجه است در حالی که در بقیه‌ی ایام سال دمای هوا فقط کمی بالاتر از نقطه‌ی انجماد می‌رود و این به دلیل ارتفاع مغولستان است، چیزی در حدود ۴۹۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا.

 

در ماه‌های ژانویه و فوریه هوا به شدت سرد می‌شود و به -۳۰ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد.

 

فنلاند
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

فنلاند شمالی‌ترین کشور اروپا است و از دید مکان‌نگاری یا (Topography) در مقایسه با سایر کشورهای شمال اروپا، منحصر‌به‌فرد است.

 

به دلیل قرار‌داشتن در مجاورت دریای بالتیک و جریان‌های اقیانوس اطلس، این کشور در بیشتر ایام سال آب‌و‌هوای فوق‌العاده سردی دارد.

 

زمستان‌های این منطقه ۴ ماه به طول می‌انجامد و دمای هوا به ۴۵- درجه‌ی سانتیگراد نیز می‌رسد. به خصوص در منطقه‌ی لاپلند (Lapland) که در معرض بادهای شدید و گزنده‌ای قرار دارد.

 

در طول زمستان، بخش‌های جنوبی فنلاند در طول روز فقط شش الی هفت ساعت نور خورشید دریافت می‌کنند در حالی که قسمت‌های شمالی، دوره‌های تاریکی مداوم ۲ ماهه دارند. خوشبختانه اهالی فنلاند، تابستان‌های قابل تحملی را می‌گذرانند.

 

چین
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

گرچه بسیاری از مناطق این کشور در بیشتر ایام سال، آب و‌هوای مطبوعی را تجربه می کنند اما در زمستان وضعیت هوا، غیر قابل تحمل می‌شود.

 

غیر از چند منطقه در بخش‌های جنوبی این کشور، بارش شدید برف و رطوبت، شرایط را برای زندگی، بسیار سخت می‌کند.

 

بخش‌های شمالی، غربی و مرکزی چین، پوشیده از برف، سرد‌خاک یا پرمافروست(Permafrost) و یخ است که منجر به کاهش دمای هوا تا ۱۰- درجه‌ی سانتیگراد می‌شود.

 

به دلیل عایق‌بندی ضعیف ساختمان‌ها و نبود زیرساخت‌های مناسب گرمایشی، افراد عادی در طی این ماه‌های سرد سال با مشکلات جدی، دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.

 

آمریکا
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

برخی از داغ‌ترین مکان‌های دنیا در آمریکا قرار دارند مانند بیابان دره‌ی مرگ(Death Valley). اما به دلیل مساحت زیاد، این کشور برخی از سردترین نقاط سیاره‌ی زمین را نیز در خود جای داده ‌است.

ایالت‌های شمالی آمریکا مانند آلاسکا، تقریبا همه‌ی ایام سال سرد هستند و دمای هوای آنها به ۶۲- درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد.

 

به علاوه، در زمستان بارش مقدار زیادی برف در این مناطق، حمل‌و‌نقل را با مشکل مواجه می‌کند. اما خوشبختانه ایالت‌های جنوبی، تابستان‌های گرم و مطبوعی دارند.

 

استونی
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

در مقایسه با سایر کشور‌های این فهرست، استونی، هوای به نسبت گرم‌تری دارد. اما هوای سرد این منطقه نتیجه‌ی باران‌های شدیدی است که موجب کاهش دما می‌شود.

 

این کشور زمستان‌های سرد و خشکی دارد به خصوص در قسمت‌های جنوب شرقی که دمای هوا بین ۳- و ۸- درجه‌ی سانتیگراد متغیر است و زندگی روزمره را برای اهالی سخت می‌کند. تابستان‌ها هوا بسیار ملایم و مطبوع و دمای هوا در حدود ۱۵ درجه‌ی سانتیگراد است.

 

کانادا
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

شهرهای مختلف این کشور دمای هوای متفاوتی دارند اما در مجموع می‌توان گفت که هوای کانادا بسیار سرد است. دمای هوای دشت‌های این کشور در روز کمتر از ۱۵ درجه‌ی سانتیگراد است و در شب به ۴۰- درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد.

 

شهر Snag در Yukon پایین‌ترین دمای هوا را نه تنها در کانادا بلکه در تمام آمریکای شمالی دارد؛ چیزی در حدود ۶۳- درجه‌ی سانتیگراد.

 

شهرهایی مانند اتاوا (Ottawa)، بارش‌های سنگین برف را تجربه می‌کنند طوری که مردم مجبورند با اسکی روی یخ، کارهای روزمره را انجام دهند.

 

به دلیل وجود زیرساخت‌های صحیح گرمایشی در شهرها، مردم چندان با مشکل سردی هوا و گرم کردن منازل خود مواجه نیستند.

 

ایسلند
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

نام این کشور که ترکیبی از کلمات Ice و Land است به خوبی آب‌و‌هوای آن را توصیف می‌کند. متوسط دمای هوای این کشور به ندرت به بالای صفر درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد و در بخش‌های شمالی ۱۰- درجه‌ی سانتیگراد، بهترین هوایی است که می‌توانید انتظار داشته باشید.

 

بادهای سرد قطبی بر تاثیرات فعالیت‌های آتشفشانی و جریان‌های اقیانوسی و گرم Gulf Stream غلبه کرده و سبب سرد ماندن هوای این منطقه می‌شوند.

 

گاهی اوقات در زمستان، دمای هوای این منطقه به پایین‌تر از ۴۰- درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد و همین دلیل مهمی بر کم‌جمعیت بودن این ناحیه است.

 

روسیه
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

وجود پهنه‌های وسیعی از فضاهای باز در روسیه این کشور را به مکانی بادخیز تبدیل کرده‌ است. همین به تنهایی می‌تواند موجب کاهش شدید دمای هوا در طول سال شود.

 

علاوه بر این حداقل ۸ ماه در سال در روسیه باران و برف می‌بارد. همین دو عامل سبب می‌شوند که متوسط دمای هوا در این منطقه در زمستان به ۲۷- درجه‌ی سانتیگراد و در تابستان به ۸ درجه‌ی سانتیگراد برسد.

 

صاحبان وسایل نقلیه، ماشین‌های خود را ساعت‌ها روشن می‌گذارند چون خاموش کردن آن در این هوای سرد باعث می‌شود که دیگر روشن نشود.

 

سردترین روستای جهان هم در روسیه قرار گرفته است. دمای هوا در اویمیاکن (Oymyakon) به ۷۱- درجه‌ی سانتیگراد نیز می‌رسد.

 

در این منطقه، هوا به قدری سرد است که دستگاه‌های الکترونیکی مانند گوشی‌های موبایل به درستی کار نمی‌کنند و به دلیل عدم امکان لوله‌کشی زیر‌زمینی، سرویس‌بهداشتی خانه‌ها در بیرون از ساختمان قرار دارد.

 

آب مورد نیاز اهالی، از طریق تانکرهایی خارج از منطقه، تامین می‌شود زیرا تمام منابع آب روستا، یخ می‌زنند. تهیه‌ی قبر برای مراسم تشییع جنازه سه روز طول می‌کشد، زیرا خاک یخ‌زده باید با زغال‌سنگ داغ ذوب شود و برای کندن قبر آماده شود.

 

بسیاری از شهرهای روسیه مانند یاکوتسک (Yakutsk) و ورخویانسک (Verkhoyansk)، دارای هوای بسیار سردی هستند.

 

نروژ
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

در مقایسه با سایر کشور‌‌های این فهرست، نروژ به سبب قرار‌گرفتن در معرض جبهه‌های هوای گرم و جریان‌های اقیانوسی، دارای هوای مطبوعی است. اما به هر حال مجاورت با قطب شمال، موجب سرد شدن هوا در بیشتر ایام سال می‌شود.

 

در ماه‌های تابستانی ژوئن، جولای و آگوست دمای هوا تا ۱۶ درجه‌ی سانتیگراد افزایش می‌یابد. اما در بقیه‌ی ایام سال دمای هوا بین ۸ تا ۴۰- درجه‌ی سانتیگراد متغیر است. باران‌های مکرر و شدید و باد و طوفان، زمستان‌ها را غیر‌قابل‌تحمل می‌کند.

 

قطب جنوب
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

گرچه این منطقه یک کشور مجزا نیست، اما این قاره طبق معاهدات دیپلماتیک، به تعداد زیادی از کشور‌ها تعلق دارد. این ناحیه سردترین جای جهان است که تقریباً هیچ‌وقت نورآفتاب را نمی‌بیند؛

 

به همین دلیل متوسط دمای هوای آن ۸۳- درجه‌ی سانتیگراد است که در سردترین شرایط به ۹۳- درجه نیز می‌رسد. این هوای فوق‌العاده سرد سبب می‌شود که این بیابان برفی، برای زندگی بشر به‌هیچ‌وجه مناسب نباشد.

 

کاشفانی که در قطب زندگی می‌کنند در صورت بیرون‌ماندن در این جهنم یخی، به سادگی خواهند مرد.

 

گرچه بسیاری از افراد از رفتن به این مکان‌ها اجتناب می‌کنند و به اسکی کردن روی زمین‌های اسکیت قانع اند، افراد ماجراجو، می‌توانند برای سفر به این مناطق برنامه‌ریزی کنند و از دیدن مناظر تماشایی لذت ببرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

گرم‌ترین و سردترین نقاط زمین - فرادید

faradeed.ir/fa/news/1104/گرم‌ترین-و-سردترین-نقاط-زمین
۹ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - گرما در این روزها اوج گرفته ولی شاید برایتان جالب باشد که گرم‌ترین نقطه زمین در کشور خودمان است. گرم‌ترین و سردترین نقاط زمین دشت لوت.
۳ ساعت پیش - این کشورها سردترین نقاط زمین هستند. در این مطلب با فهرست کشورهایی آشنا می‌شویم که سردترین نقاط زمین هستند. مناطقی در کره‌ی زمین وجود دارند که ...
این کشورها سردترین نقاط زمین هستند. در این مطلب با فهرست کشورهایی آشنا می‌شویم که سردترین نقاط زمین هستند. مناطقی در کره‌ی زمین وجود دارند که انجام این کارها ...

رکورد گرمترین و سردترین نقطه ایران مربوط به کی و کجاست؟ ...

danakhabar.com/.../رکورد-گرمترین-و-سردترین-نقطه-ایران-مربوط-به-...
۱۷ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این تپه به عنوان گرمترین نقطه كره زمین از سوی پروفسور پرویز كردوانی معرفی شده است كه دمای آن در سایه در تابستان به ۶۷ درجه سلیسوس می رسد و ...

سردترين و گرم ترين نقاط جهان از ۸۹- درجه تا ۷۱+ درجه!

www.fardanews.com/.../سردترين-و-گرم-ترين-نقاط-جهان-از-۸۹-درجه-تا-...
۲۶ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - کوير لوت در ايران با دماي ۷۱درجه سانتي گراد دارنده بالاترين درجه حرارت ثبت شده در سطح کره زمين است.در اين مطلب با گرم ترين و سردترين نقاط کره ...
۳۱ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اما جالب است بدانید که گرمترین نقطه زمین درجایی جز کشور خودمان قرار ندارد. ... این تپه به عنوان گرمترین نقطه کره زمین از سوی پروفسور پرویز ...

الف - گرم‌ترین و سردترین نقاط زمین

alef.ir/vdchqxnim23nq-d.tft2.html?273675
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - البته سردترین نقطه زمین در قطب جنوب جای تعجب چندانی ندارد. شهر ورخویانسک در کشور روسیه و در جمهوری یاقوتستان واقع شده‌ است. این شهر دومین ...

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند - خبر روز

www.khabareruz.ir/search/?q=این+کشورها+سردترین+نقاط+زمین+هستند
اين کشورها سردترين نقاط زمين هستند در اين مطلب با فهرست کشورهایی آشنا می‌شویم که سردترين نقاط زمين هستند. مناطقی در کره‌ی زمين وجود دارند که انجام اين کارها ...

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند - فارسی فان

far30-fun.ir/search/?q=این+کشورها+سردترین+نقاط+زمین+هستند
اين کشورها سردترين نقاط زمين هستند در اين مطلب با فهرست کشورهایی آشنا می‌شویم که سردترين نقاط زمين هستند. مناطقی در کره‌ی زمين وجود دارند که انجام اين کارها ...

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند

nazbid.ir/post/?q=این+کشورها+سردترین+نقاط+زمین+هستند
اين کشورها سردترين نقاط زمين هستند در اين مطلب با فهرست کشورهایی آشنا می‌شویم که سردترين نقاط زمين هستند. مناطقی در کره‌ی زمين وجود دارند که انجام اين کارها ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تهران شهری بزرگ، آلوده و پر از ترافیک است. گرما در این روزها اوج گرفته ولی شاید برایتان جالب باشد که گرم ترین نقطه زمین در کشور خودمان است.
گرما در این روزها اوج گرفته ولی شاید برایتان جالب باشد که گرم‌ترین نقطه زمین در کشور خودمان است. گرم‌ترین و سردترین نقاط زمین دشت لوت., wikipedia-iran.ir ...

سرزمین‌های قطبی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/سرزمین‌های_قطبی
در این مناطق به علت زاویه تابش خورشید آب و هوایی سرد و خشک حاکم می‌باشد از آنجایی که ... درجه فارنهایت) زیر صفرسرد شود که این ناحیه را سردترین نقطه روی زمین می‌کند. ... کشورهای بسیاری در این ناحیه قرار دارند از جمله کشورهایی که در قطب شمال قرار ...

ایسنا - سردترین نقطه جهان کجاست؟

isna.ir/fa/news/92091711837/سردترین-نقطه-جهان-کجاست
۱۷ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دانشمندان آمریکایی موفق به شناسایی سردترین مکان زمین شده‌اند که دمای آن به ... محققان بر این باورند که ممکن است نقاط سردتری نیز وجود داشته باشند ...

پیام آفتاب - گرمترین و سردترین نقاط کره زمین کجاست؟

www.payam-aftab.com/fa/.../گرمترین-سردترین-نقاط-کره-زمین-کجاس...
پیام آفتاب: آیا تا به حال به این فکر کرده اید که گرم‌ترین و سردترین نقاط روی کره زمین در چه مکان‌هایی است و این نقاط دارای چه درجه حرارتی است؟ در این خبر ... ارزش زمین‌های غصب‌شده در کشور به 22 میلیون دالر می‌رسد/ دوران کرزی؛ «دوران سیاه غصب زمین».
۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در این مناطق شاهد سردترین مکان‌های روی کره زمین هستیم که انسان به‌خوبی ... کشور سوئد در شمالی‌ترین نقطه اروپا یکی از سردترین مناطق جهان است و ...

سردترین نقطه ی جهان کجاست؟ + تصاویر - نمناک

namnak.com/11655-سردترین-نقطه-جهان.html
+ تصاویر. سردترین نقطه زمین ، سردترین روستای جهان ... در این مطلب شما را با روستایی آشنا می کنیم که سردترین نقطه جهان به شمار می رود. بازدید : 10,163 نفر.
۲۰ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دانشمندان سردترین نقطه زمین را کشف و ثبت کردند. ... محققان ژئوفیزیک امریکا که این هفته در سان فرانسیسکو در این باره صحبت کردند اعلام کردند .... جمع آوری معروف ترین شکلات دنیا از 55 کشور/ علت؛ یک تکه پلاستیک در یک ...
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش جی پلاس، در این مقاله با ۱۲ کشور سرد دنیا آشنا می شوید؛ ... اما به دلیل مساحت زیاد، این کشور برخی از سردترین نقاط زمین را نیز در خود جای ...

سردترین نقطه زمین کجاست؟+عکس - صراط

www.seratnews.ir/fa/news/148406/سردترین-نقطه-زمین-کجاستعکس
۱۹ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این نقطه نزدیک یک تپه بلند یخی بین گنبد آرگوس و گنبد فوجی قرار دارد، این ... ساموس اظهار داشت: اگرچه من اطمینان دارم که این نقطه سردترین نقطه زمین است اما این .... وزیر کشور را استیضاح می‌کنیم/ این رویه ممکن است به ردصلاحیت ...

گرم ترین و سردترین نقاط کره زمین+عکس | بالاترین دمای ...

www.ghatreh.com/news/.../گرم-ترین-سردترین-نقاط-کره-زمین-عکس
۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... ژیانگِ چین و دره مرگ از جمله گرم ترین نقاط زمین هستند. البته سردترین نقطه زمین در قطب جنوب جای تعجب چندانی ندارد. شهر ورخویانسک در کشور روسیه و در جمهوری یاقوتستان واقع شده است. این شهر دومین نقطه سرد بر روی زمین است.

گرمترین و سردترین نقاط روی کره زمین - Persian Epoch ...

persian.epochtimes.com/.../the-five-coldest-and-hottest-places-on-earth-2...
۱ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ایستگاه وُستوک در قطب جنوب یکی از سردترین نقاط بر روی کره زمین است. این ... بنا به برخی از گزارش‌‌ ها، این مکان بهترین خرما را در جهان دارا است.

گرم‌ترین و سردترین نقاط زمین - موبنا

www.mobna.com/116070/گرم‌ترین-و-سردترین-نقاط-زمین.html
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - گرما در این روزها اوج گرفته ولی شاید برایتان جالب باشد که گرم‌ترین نقطه زمین در کشور خودمان است. گرم‌ترین و سردترین نقاط زمین دشت لوت.

سردترين مناطق وگرمترين مناطق درايران کجاهستند | ويکي ...

www.wikipedia-iran.ir/g.aspx?q=سردترين_مناطق_وگرمترين...
May 30, 2015 - اما گرم ترین و سردترین نقاط زمین را می شناسید؟ به گزارش فرادید به نقل از اکسپرس، تهران شهری بزرگ، الوده و پر از ترافیک است. گرما در این روزها .

سردترین نقطه کره زمین شناسایی شد - صدای امریکا

www.darivoa.com/content/coldest-part-of-the-earth/1814057.html
سردترین نقطۀ کرۀ زمین در قطب جنوب در سال ۲۰۱۰ سردتر از منفی ۹۳ درجه سانتیگراد دما داشت. ... جهان. سردترین نقطه کره زمین شناسایی شد. چاپ; سهیم ساختن: ... تا نخستین روز میزان، سردی این مناطق با استفاده از یافته های ماهوارۀ لندست ۸ اندازه گیری شد.

گرم ترین و سردترین نقاط زمین - تی نیوز

tnews.ir/news/5F2B42316449.html
در سال‌های اخیر میانگین دمای هوا کمی بیشتر شده و تأثیر آن حداقل در کشور ما و به ... گرما در این روزها اوج گرفته ولی شاید برایتان جالب باشد که گرم‌ترین نقطه زمین در ...

گرم‌ترین و سردترین نقاط زمین کجاها هستند؟

https://www.webgardha.com/.../گرم‌ترین-و-سردترین-نقاط-زمین-کجاها-ه...
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تهران شهری بزرگ، آلوده و پر از ترافیک است. گرما در این روزها اوج گرفته ولی شاید برایتان جالب باشد که گرم‌ترین نقطه زمین در کشور خودمان است.

این کشورها سردترین نقاط زمین هستند - تفریحی خبری

rsslinker.com/26635/این-کشورها-سردترین-نقاط-زمین-هستند/
۳ ساعت پیش - این کشورها سردترین نقاط زمین هستند. در این مطالب با فهرست کشورهایی آشنا می‌شویم که سردترین نقاط زمین هستند. مناطقی در کره‌ی زمین وجود دارند ...

سردترين مناطق وگرمترين مناطق درايران کجاهستند | ويکي ...

www.fa-wikipedia.ir/g.aspx?q=سردترين_مناطق_وگرمترين...id...
Jul 5, 2015 - Dec 8, 2013 - ایا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که گرمترین و سردترین مناطق ایران ... دمای هوا در مناطق شمال، شمال غرب و غرب کاهش می یابد و در مناطق شمال کشور شاهد . ... May 30, 2015 - اما گرم ترین و سردترین نقاط زمین را می شناسید؟

:: گرم ترین و سردترین شهرهای ایران :: صفا سیتی

safacity.blog.ir/1394/04/14/گرم-ترین-و-سردترین-شهرهای-ایران
۱۴ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - Dec 17, 2011 - در این مطلب با گرم ترین و سردترین نقاط کره زمین و شگفتی های آن ها آشنا ... عنوان گرم ترین شهر جهان را یدک می کشد، برخلاف ...
۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - جاذبه های گردشگری سردترین نقطه کره زمینایران 79 : مگالایا یکی از ... این ایالت سرسبز و کوهستانی هند از نقاط پر بارش کره زمین محسوب می‌گردد. ... و رطوبت دو خصلت همواره ثابت این نقطه جغرافیایی کشور هندوستان باقی بماند.

سردترین نقطه کره زمین - خبر ایرونی

iruni.ir/search/?q=سردترین+نقطه+کره+زمین
سرمای طاقت فرسای شهر یاکوتسک روسیه باعث شده است این شهر به عنوان سردترين شهر جهان معرفی شود،هر چند در حال حاضر دمای هوای یاکوتسک به 38درجه سانتی گراد ...
برای دوقلوها هم این شباهت خاطرات تلخ و شیرینی به همراه داشته است. از امتحان ... نظریه پزشکی قانونی کشور درباری مرگ اولادی .... این کشورها سردترین نقاط زمین هستند.
این تپه به عنوان گرمترین نقطه كره زمین از سوی پروفسور پرویز كردوانی معرفی شده است كه دمای آن در سایه در تابستان به ۶۷ درجه سلیسوس می رسد و در حقیقت قطب ...

با سردترین نقاط زمین آشنا شوید - دانلود آهنگ جدید

www.xinniangwang.cc/view/index.php?id=308032
... را می گذرانیم سعی کردیم تا در این مطلب شما را با سردترین نقاط بر روی زمین آشنا ... حرارت های این نقاط با درجه حرارت فعلی در نقاط مختلف کشور خیلی هم احساس سرما ...
۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ترین مکان.های دنیا در آمریکا قرار دارند مانند بیابان دره.ی مرگ(Death Valley). اما به دلیل مساحت زیاد، این کشور برخی از سردترین نقاط سیاره.ی زمین را ...

ایرنا - سردترین نقطه روی کره زمین کشف شد

www.irna.ir/fa/News/.../سردترین_نقطه_روی_کره_زمین_کشف_شد
۱۹ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این قله ها هر دو در شرق فلات قطب جنوب قرار دارند. ... تد اسکامبوس اظهار داشت: اگرچه من اطمینان دارم که این نقطه سردترین نقطه زمین است اما این رکورد در کتاب ... بازتاب گسترده سفر رئیس جمهوری كره جنوبی به ایران در رسانه های جهان ...
اما داغترین نقطه زمین کە تا کنون رسما ثبت شده بود، شهری در شمال غربی لیبی است ... جان سالم بە در ببرند، این چندان عجیب نیست کە اینجا گرمترین نقطه زمین است.
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - روستای اوی مایاکن واقع در روسیه به عنوان سردترین مکان در جهان شناخته شده است که دمای آن به طور متوسط 50 درجه زیر صفر است. دمای هوا در این روستا ...

گرم‌ترین و سردترین نقاط زمین | پورتال خبری

www.myfreeweb.irHome › اخبار › اجتماعی
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - البته سردترین نقطه زمین در قطب جنوب جای تعجب چندانی ندارد. شهر ورخویانسک در کشور روسیه و در جمهوری یاقوتستان واقع شده‌ است. این شهر دومین ...

سردترين جاي دنيا کجاست

dasht-vasi.rozblog.com/post/1181
۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سردترين و گرم ترين نقاط جهان از ۸۹- درجه تا ۷۱+ درجه! ... در اين مطلب با گرم ترين و سردترين نقاط کره زمين و شگفتي هاي آن ها آشنا مي شويد.

گرم‌ترین نقطه جهان در کرمان - شفاف

www.shafaf.ir/fa/news/178114/گرم‌ترین-نقطه-جهان-در-کرمان
وجود منطقه گندم بریان شهداد به عنوان یکی از گرم‌ترین نقاط کره زمین در فاصله 15 ... این منطقه در نقطه مقابل سردترین نقطه کره زمین در قطب جنوب با دمای 89 درجه زیر ...
۳ ساعت پیش - «هر خانواده ايراني يك استخدامي» اين شعار جديد احمدي‌نژاد است كه برخي به آن وعده مي‌گويند! اقشار زيادي در .... این کشورها سردترین نقاط زمین هستند.
در مورد گرمترین نقطه ی جهان بحث ها ی بسیاری وجود دارد. ... اما آنچه خیلی ها نمی دانند این است که قله چيمبورازو با ارتفاع 6320 متر بلندترین نقطه جهان از مرکز زمین است.
پایگاه اینترنتی گروه آموزش علوم اجتماعی - آيا مي دانيدها چرا قطب جنوب سردتر از قطب شمال است ؟ ... گرمای خود را ازدست می دهند بنابراین پیوسته سردترین نقاط درخشکی ها قراردارند. ... آيا مي دانستيد که مساحت سطح کره زمين ۵۱۵ ميليون کيلومتر مربع است. ... آيا مي دانستيد ده کشور پهناور جهان بترتيب از اين قرار ميباشد: روسيه، کانادا، ...

لباده‌های مد روز رئیس‌جمهور/ سردترین نقطه ایران کجاست - ...

www.mehrnews.com/.../لباده-های-مد-روز-رئیس-جمهور-سردترین-نقطه-ای...
۶ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اما روی دیگر ماجرای ساخت و ساز غیرمجاز، زمین خواری است که این روزها اخبار مختلفی پیرامون آن از نقاط مختلف به گوش می رسد، این بار دادستان قزوین ...
۳ ساعت پیش - در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد گیاه مرزنجوش را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما ... این کشورها سردترین نقاط زمین هستند.
... عموم منتشر کرده اند. این شما و این هم سردترین و گرمترین نقاط دنیا! ... و گرم‌تر از اين نشوند. البته رکورد کم‌ترين دما متعلق به يک آزمايشگاه روي سياره زمين است.

آیا لوت گرمترین نقطه زمین است؟ - کویر ها و بیابان های ایران

www.irandeserts.com › ... › بیابان‌ها و کویرها › بیابان و کویر لوت
سازمان جهانی هواشناسی دارای 11،119 ایستگاه زمینی هواشناسی در نقاط مختلف جهان است که متاسفانه هیچ کدام از این ایستگاه ها در داخل مکان های کاندید گرمترین نقطه زمین ...

در سال های اخیر میانگین دمای هوا کمی بیشتر شده و تأثیر آن حداقل در کشور ما و به خصوص ... گرما در این روزها اوج گرفته ولی شاید برایتان جالب باشد که گرم ترین نقطه زمین در

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
مجله نسیم | برترین سایت تفریحی و سرگرمی و علمی و خبری و ورزشی http://nasim.rzb.ir
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 193
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 12
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 39
 • باردید دیروز : 24
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 132
 • بازدید ماه : 829
 • بازدید سال : 829
 • بازدید کلی : 36,732
 • کدهای اختصاصی